yerel seo görseli

Yerel SEO nedir?

Milyonlarca müşteri her gün yerel işletmeleri arıyor ve potansiyel müşterilerin yaklaşık % 84’ü marka işlemlerini kolaylaştırmak için dijital yeteneklere ihtiyaç duyuyor. Sağlam bir yerel işletme SEO varlığı olmadan, değerli olası satışları, trafiği ve satış fırsatlarını kaçırıyorsunuz.

Yerel Arama Optimizasyonu Nedir?

Yerel SEO, bir coğrafi alan içindeki küçük ve orta ölçekli işletmelerin, gerçek mekanda faaliyet gösteren mağazaların ve çok konumlu işletmelerin yerel arama görünürlüğünü iyileştirme sürecidir.

SEO Şirketi
Bir markanın ulusal veya küresel ölçekte aranabilirliğini artırmaya odaklanan geleneksel SEO’nun aksine, yerel arama motoru optimizasyonu “yakınımdaki” ve coğrafi özel arama sorgularını hedefler. Google yerel SEO’nun amacı, marka görünürlüğünüzü vitrininizin ötesinde artırmak ve işletmenizi yerel çevrimiçi topluluktaki potansiyel müşteriler için daha erişilebilir kılmaktır.

Yerel SEO sıralama faktörleri nelerdir?
Google, arama sıralamalarınızı belirlemek için çeşitli yerel SEO sıralama faktörlerine bakar. Bunlar şunları içerir:

Google My Business (GMB) girişi

Yerel işletme alıntılarında ad, adres ve telefon numarası (NAP) tutarlılığı Alan adı yetkilisi

Yerel arama alıntılarının kalitesi

Arama sonuçlarından tıklama oranı (CTR)

Anahtar kelimeler

Kullanıcı deneyimi (UX)

İnceleme kalitesi, hızı ve çeşitliliği

Bağlantı sinyalleri

Yerel SEO nasıl yapılır?

Yerel SEO, aşağıdakiler de dahil olmak üzere yerel SEO sıralamanızı yükseltmek için çeşitli yerel dijital pazarlama taktiklerinden yararlanır:

Yerel işletme SEO anahtar kelime hedefleme

Google My Business optimizasyonu

Yerel arama alıntıları

Çevrimiçi itibar yönetimi

Bağlantı oluşturma

Sayfa içi SEO

SEO yerel açılış sayfası optimizasyonu

Google yerel SEO içerik pazarlaması

Hizmet lokasyonlarınızda rekabet edebilmek için yerel arama optimizasyonunun ne olduğunu ve yerel SEO’nun nasıl yapıldığını anlamak çok önemlidir. Yerel arama optimizasyonunuza şimdi başlayın ve markanızı ideal kitle segmentlerinizin önüne yerleştirin.

Yerel SEO’nun ne olduğunu ve yerel SEO sıralamanızı nasıl artıracağınızı çözmek için uzman yardımına mı ihtiyacınız var? En iyi yerel SEO şirketi, tüm yerel SEO pazarlama sorularınızı yanıtlayabilir ve yerel SEO optimizasyon çabalarınızda size rehberlik edebilir.