e-ticaret seo görseli

E-Ticaret SEO Ajansı ile Büyümenin Tam Zamanı

E-Ticaret SEO önemi son zamanlarda kendini iyiden iyiye göstermeye başladı. İstatistikler, alışverişin % 63’ünün başlama alanını online olarak gösteriyor. Bu istatistikten şunu anlayabiliriz; Müşterilerin satın alma işlemini online veya fiziksel mağazada yaptıklarına bakılmaksızın, online deneyimlerinin markanıza etkisidir. Müşterilerinize ürün veya hizmetlerinizi hatırlatmanız bu noktada çok büyük önem taşır.

Neredeyse tüm ihtiyaçlarını karşılamak için dijital ortamları kullanan kullanıcılar için siz hangi konumdasınız?

Müşterilerinizin ihtiyaç duyduğu anda sizden alışveriş yapabilmeleri için uygun bir web sitesi oluşturdunuz. Peki mevcut müşterileriniz veya potansiyel müşterileriniz sizi hangi kelimelerde bulabiliyorlar? Bu konuda bir fikriniz yoksa, e-ticaret SEO ihtiyacınız var demektir.

Markanız Görünür Olsun, Potansiyel Müşterileriniz Size Ulaşabilsin!

Pazardaki rakiplerinizin farkındasınız, onların önüne geçebilme konusunda yapmanız gerekenler var. Önümüzdeki yıllarda satın almaların çok büyük bir bölümünün sadece E-ticaret üzerinde olacağını düşünürsek geride kalmanız işletmeniz için iyi bir sonuç oluşturmayacaktır. Kullanıcıların ürün ve hizmetlerinize ihtiyaç duyduğu noktada, onların karşısına çıkabilmek için çalışmalar yapmanız gerekiyor.

e-ticaret seo öne çıkan görsel

E-Ticaret SEO Hizmeti Neleri Kapsar?

Anahtar Kelime Stratejileri

Oluşturacağımız anahtar kelime stratejileri ile potansiyel müşterilerinizi işletmenize çekiyoruz. Bu noktada kullandığımız araçlar ile aranma hacimleri ve arama kelimesi zorlukları analiz ediliyor. Tüm Google araçları ile birlikte kullandığımız ekstra SEO araçları sayesinde en alakalı anahtar kelimeleri keşfediyoruz.

Site İçi SEO

Kullanıcı deneyimini üst seviyeye çıkarmayı hedefleyen ekibimiz özellikle sayfa hızı ve mobil kullanılabilirlik üzerinde çalışmalar gerçekleştiriyor. Tüm ürün sayfalarını optimize ederek sıralama almasını sağlıyoruz.

Yerel SEO

Fiziksel satış mağazanıza daha fazla potansiyel müşteriler hedefliyoruz. Konumunuza göre ürün veya hizmetlerinizi daha iyi pazarlamanız için hedefler oluşturuyoruz.

E-Ticaret Reklamları

Sizi zorlamayacak, sadece tıklama başına ücret ödeyeceğiniz reklam kampanyaları oluşturuyoruz. Bu reklam kampanyalarından gelen dönüşleri tüm ayrıntıları ile inceliyoruz. Özel açılış sayfaları ve reklam metinleri oluşturuyoruz. Reklamların SEO konusuna etkisinin ne kadar büyük olduğunu anlattığımız blog yazımız çok yakında.

İçerik

Doğru içerikle doğru müşteriye ulaşabildiğiniz gibi, doğru içerikle satışınızı da arttırabilirsiniz. Ürünler için etkili başlık ve açıklamaları oluşturan ekibimiz, dönüşlerinizi arttırıyor.

Web Sitesi Düzenleme

Mağazanız için gerekli tüm optimizasyon işlemleriyle beraber, kullanabilirliği arttıran tasarımları sitenize entegre ediyoruz. Kullanıcıların rahatça mağazanızda gelebilmesi ve arama sonuçlara çabuk ulaşabilmesi için kullanımı basitleştiriyoruz.

E-Posta Pazarlama

İlgi alanlarına göre kişiselleştirilmiş e-postalar ile daha fazla potansiyel müşteri ve daha fazla tekrar alışveriş yapan müşteri edinmenizi sağlıyoruz.

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu

Yaptığımız tüm kampanyalarda, harcanan bütçeleri ve kazanılan dönüşümleri analiz ediyoruz. Hangi kelimeye ne kadar ücret ödendiği ve ne kadar dönüşüm sağladığı konusunda sonuçları inceleyerek yeni stratejiler oluşturuyoruz.