News

Google Ads(Adwords) Ajansı

google ads ajansı

İşletmelerin potansiyel müşterilerine ürün-hizmetlerini tanıtmak için kullandıkları araçların en önemlisi diyebiliriz Google reklamları için. Bütçelerini nasıl yönetmesi gerektiğini bilmeyen işletmeler için Google Ads ajansı büyük önem taşır.

Google reklamları işletmeler tarafından kendi içinde de yönetilebilir bir yapıda kolaylık sağlar. Ancak her işletmenin bunun için özel bir departmanı veya bu işe ayıracağı vakti olmayabilir.

Bu noktada Google reklamlarını yönetmesi için bir Google Ads ajansı ihtiyacı oluşur.

Bünyesinde profesyonel ekipler bulunduran Google Adwords ajansı, işletmenin bütçesini korumasının yanı sıra dönüşümleri arttırarak işletmeye yeni müşteriler kazandırır. Farklı kampanya ve reklam grupları, dönüşümler, analizler ve çok daha fazlasını sağlar.

Google Reklamlarının Avantajları

Google reklamları, ürün ve hizmetlerinizi öne çıkarmak için mükemmel bir platformdur. Eğer doğru kullanılırsa yüksek potansiyele ulaşabileceğiniz en önemli reklam aracıdır. Marka bilinirliği oluşturmak, siteye ziyaretçi çekmek, yeni müşteriler elde etmek gibi konularda bize yardımcı olur. Dijital dünyada yer aldıysak, mutlaka Google reklamlarından yararlanmamız gerekir.

Google reklamlarını şu şekilde açıklıyor;
Üç temel ilkeye dayalı tasarlanmıştır.

Bu temel ilkelerden birincisi alaka düzeyi. Yani doğru zamanda, size ihtiyacı olan kullanıcıya ulaşabilmek. Zaten bu sebeple biz kampanya oluştururken bize anahtar kelime, yaş, cinsiyet, yer gibi bir çok seçenek ile alakalı reklam oluşturmayı sağlar. Tabi ki bununla da sınırlı değil. Biz belirli siteleri ziyaret etmiş kullanıcılara da reklamımızı gösterebiliriz.

İkinci olarak denetim yani reklamlarınızın kontrolü. Bütçe, teklif, kampanya planlama gibi bir çok detay reklam verenin seçimine bırakılmıştır. İstediği her kontrol edebilir veya üzerinde değişiklik yapabilir.

Üçüncü ve son olarak ise sonuç. Bir reklamı verdiğinizde sonucu bilmeniz çok değerlidir. Bunu TV reklamlarında ölçemeyebilirsiniz veya bir yere reklamınızı astınız, buradan dönüşümleri ölçemezsiniz. Ancak Google Ads bu konuda tıklamaların nereden geldiği konusundan, tıklamanın size ne kadar kazandırdığını ölçebilir.

Tüm bu avantajlar Google Ads ajansı ile çok kolay

Bu saydıklarımız dışında yapacağımız hedef kitle çalışmaları, anahtar kelime analizleri gibi bir çok çalışma var. Bu çalışmalar ile ilgili daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.